Emblema
J. Biliūno g. 57, LT-29111 Anykščiai,  tel., faks. (8  381) 54 235,  el. paštas anykcentras@gmail.com

Renginiai


Tas, kuris nori, daro daugiau negu tas, kuris gali

G. Merje (1530-1601)2019 m.Turininga savaitė

Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centre 2019 m. birželio 25- 29 dienomis, vyko šeimos dieninė, patyriminė, meno terapijos, vasaros stovykla ,,Stebiu- klausau- kuriu- bendrauju“. Stovyklos metu dalyviai turėjo galimybę sudalyvauti įdomiose, nekasdienėse veiklose. Vyko užsiėmimai, kurių metu dalyviai bandė kalbėti rankomis, klausyti akimis, liesti širdimi. Per emocijas menas veikia ir visą asmenybę, skatindamas ją tobulėti, kūrybiškai spręsti iškylančias problemas. Judesio teatro užsiėmimo metu dalyviai mokėsi patirti šokio teikiamą džiaugsmą ir energiją, kai šokame taip kaip mokame ir taip kaip jaučiame, kai kūnas atsipalaiduoja ir visiškai paklūsta muzikai. Neišdildomus įspūdžius paliko tapymas ant šilko. Užsiėmimo metu buvo siekiama praturtinti jutiminę patirtį, bendravimo įgūdžius, emocinį intelektą, vaizduotę. Piešimas simbolių kalba- užsiėmimo metu dalyviai turėjo galimybę instinktyviai rinktis piešimo priemones ir eksperimentuoti, išlaisvindami savo vaizduotę. Jiems buvo suteikta visiška laisvė- pasak psichologės Jolantos, kai dalyvis gauna leidimą elgtis visiškai laisvai, bežaisdamas su spalvomis, jis išreiškia savo jausmus. Piešinys išties gali daug ką pasakyti: emocinę būseną, santykius su aplinka...Garsų meditacijos metu dalyviai mokėsi susitelkti į garsą, kvėpavimą. Stovyklos metu netrūko ir pažintinių pramoginių išvykų. Dalyviai aplankė Panevėžio miesto dailės galeriją ir sudalyvavo edukacinėje programoje ,,Keramikos kūrinius sudėk į paveikslą“. Kiekvienas užsiėmimo dalyvis gavo po lapą, kuriame pavaizduota dvylika objektų, atspindinčių keramikos kūrinius. Buvo surengta ekskursija po Keramikos paviljoną, supažindinanti su Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių kolekcija ir pavaizduotais keramikos darbais. Po ekskursijos kiekvienas burtų keliu išsitraukė tris paveiksliukus iš dvylikos galimų su pavaizduotais objektais ir originaliai juos interpretuodamas kūtė siurrealistinį piešinį. Kokia gi stovykla be filmo- neaplenkėme ir Forum Cinemas. Savaitė geroje kompanijoje, dalyvaujant įdomiose, prasmingose veiklose pralėkė kaip akimirka, bet visada mums lieka prisiminimai. Visada lieka kita galimybė vėl pabūti kartu, kartu sportuoti, bendrauti, žaisti ir draugauti. Linkime visiems geros vasaros ir svarbiausia nesustoti: nesustoti ieškoti, nesustoti tobulėti, nesustoti judėti. Stovykla nemokama, veiklos finansuojamos Europos struktūrinio fondo lėšomis, vykdant projektą ,,Kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimoms Anykščių rajono savivaldybėje“.

 


Lai skraidina ATMINTĮ aitvarai


Jau ketvirtus metus į Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnio istorinio komplekso papilio kiemą, į Aitvarų šventę, susirenka gausus būrys įvairaus amžiaus anykštėnų. Šventės idėja gimė 2015 metais, kai Algirdo Kovaliūno šeimos nariai, Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro vadovė, mokytojos, vaikai susirinko į minėjimą, skirtą Algirdo Kovaliūno atminimui. Tada šventėje dalyvavo nemažai aviatoriaus mokinių, tarp jų ir dabar jau šviesaus atminimo Vytautas Galvonas. Imta mąstyti, kaip būtų galima įamžinti sporto organizatoriaus, aviatoriaus, aviamodeliuotojo ir aviakonstruktoriaus, visuomenininko Algirdo Kovaliūno atminimą. Gimė idėja organizuoti Aitvarų šventę. Po metų šventė įvyko – Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro vadovės pakviesti susirinko ne tik centro vaikai, bet ir aitvarus pasigaminę miesto mokyklų mokiniai su savo mokytojais. Šventę skyrėme jau ir šviesiam Vytauto Galvono atminimui. Šių metų birželio 6 d. rinkomės jau į tradicine tapusią šventę. Jūratės Kovaliūnaitės–Vingrienės iniciatyva, šiemet nuspręsta daryti aitvarų gaminimo dirbtuvėles, kurių metu vaikai patys, su mokytojų pagalba darytų aitvarus ir juos skraidintų kartu. Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro vaikams ir Antano Baranausko pagrindinės mokyklos mokiniams aitvarus padėjo pasidaryti, padėjo juos pakelti ir padangėje skraidinti buvę Algirdo Kovaliūno mokiniai Arūnas Vilkončius, Andrius Andrikonis, Almantas Čielis, dukra Jūratė Vingrienė, keturi aviatoriaus anūkai- Eglė, Jurgis, Antanas Vingriai, Algirdas Narbutas. Šventės metu Arūnas Vilkončius visus susirinkusius pasveikino iš dangaus, skrisdamas Viliaus Ordos pilotuojama skraidykle, o kiekvienas, dalyvavęs šventėje, gavo Jūratės rankų sukurtą keramikinį aitvariuką- šios šventės simbolį. Gražiai kilo į dangų aitvarai, skraidindami ATMINTĮ ir mums primindami du garbingus anykštėnus – MOKYTOJĄ ir MOKINĮ – Algirdą Kovaliūną ir Vytautą Galvoną. Buvo gera būti kartu ir galvoti, kaip vėl susitiksime kitąmet.

 Pavojai kibernetinėje erdvėje

Šiais laikais įvairius prietaisus ir technologijas naudojame tiek asmeninėms veikloms, tiek darbui, todėl be kompiuterio ir interneto nebeapsieiname nė dienos. Tačiau dauguma mūsų vis dar nepagalvojame apie asmeninių duomenų saugumą ir jų praradimo riziką: esame taip įpratę naudotis išmaniaisiais įrenginiais, kad įvairūs veiksmai tapo įpročiu. Dėl to dažnai savęs net nepaklausiame, kiek visa tai saugu. Net nekalbant apie papildomus veiksmus saugumui užtikrinti.Nors žiniasklaidoje skaitome apie įvairius telefoninius sukčius, dėl jų apgavysčių prarastas didžiules pinigų sumas, ir manome, kad mes viską žinome ir mums taip neatsitiks, visada yra tikimybė, kad ir patys tapsime tokio melo aukomis. „Sukčiai turi labai aiškius planus, apgalvoja kiekvieną detalę, todėl labai lengva papulti į jų gniaužtus. Skambučio ar žinutės galima sulaukti bet kada“, – sako Anykščių PK , veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Rūta Avižaitė. Pasak jos, apgavikams nebūtina, kad paduotumėte turtą į rankas. Užtenka ir išgauti nors dalelę svarbios informacijos, kad galėtų įsilaužti į jūsų turimas paskyras, duomenų bazes ar netgi banko sąskaitas, o gautais duomenimis pasinaudoti ir pakenkti. Viešojoje erdvėje gana dažnai diskutuojama apie saugumą internete, o žmonės skatinami saugoti savo duomenis ir imtis įvairių atsargumo priemonių, tačiau daugeliui atrodo, kad asmeniškai jie viską daro teisingai. Internetu naudotis taip paprasta, tačiau tame ir slypi didžiausi pavojai – bėda gali laukti už bet kurio mygtuko paspaudimo. Gerbiama Rūta priduria, kad virtualioje erdvėje reikia apgalvoti įvairius savo veiksmus: tiek apsipirkimą internetinėse parduotuvėse, tiek prisijungimo prie įvairių sistemų slaptažodžių kūrimą, tiek naršymą interneto tinklapiuose... „Maži žingsneliai, tokie kaip internetinės parduotuvės atsiliepimų paieška ar žodžio skiemenų apkeitimas slaptažodyje, gali padėti išvengti didžiulių bėdų ateityje. Taip pat atsiminkite – internete nemokamų dalykų nebūna“, – sako vyriausioji tyrėja Rūta Avižaitė.

 


Mano slaptas šaltinis


2019 m. balandžio 13-14 dienomis Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centre vyko savaitgalinė- patyriminė meno terapijos stovykla skirta šeimoms. Veikla finansuojama Europos struktūrinio fondo lėšomis, įgyvendinant projektą "Kompleksinės paslaugos šeimai Anykščių rajono savivaldybėje".Patyriminė meno terapijos stovykla ,,Mano slaptas šaltinis” skirta visiems, kurie domisi asmenybės vidinio pasaulio raiška kūryboje bei asmeniniu augimu kūrybiniame procese. Dalyvavimas šioje stovykloje – tai puiki proga mokytis meno terapijos metodų asmenino patyrimo būdu, sudaromos sąlygos asmeniškai patirti meno terapijos poveikį. Dalyvavimas meno terapiniame procese- tai galimybė atverti “langą” į savo vidinį pasaulį, spalva ir meno formomis įkūnyti savo jausmus, nuotaikas; tai galimybė pamatyti save naujai bei priimti save visą, tai galimybė tapti labiau emociškai stabilesne, sąmoninga bei atsakinga asmenybe. Galų gale, tai puiki galimybė suteikti laiką sau kuriant. Šiuose užsiėmimuose mokėjimas piešti, šokti nėra būtinas. Skatinamas nuoširdus ir spontaniškas dalyvavimas.

 Mes prieš patyčias


Ar esi kada nors turėjęs pravardę?Ar pažįsti bent vieną vaiką mokykloje, kurio bijo kiti vaikai? Pavyzdžiui, dėl to, kad jis skriaudžia, užgaulioja ar apstumdo kitus. Ar esi kada nors kitą vaiką pavadinęs užgauliu žodžiu, pavyzdžiui, „žąsinas“, „žioplys“ ar pan.? Ar tave kada nors yra apkalbinėję kiti klasės vaikai? Ar pažįsti vaiką, kuriam nemiela eiti į mokyklą, nes klasės vaikai prieš jį susimokę ir nebendrauja su juo? Jei bent į vieną klausimą atsakei teigiamai – vadinasi, tau jau yra tekę susidurti su patyčiomis ir tu gali įsivaizduoti, kas tai yra. Taigi patyčios – įvairus elgesys, kai vaikai žemina, skaudina vieni kitus. Tai gali būti kabinėjimasis, pravardžiavimas, erzinimas, stumdymas, mušimas, pinigų atiminėjimas, kuprinės, sąsiuvinių ar kitų daiktų atiminėjimas, apkalbinėjimas, ignoravimas, gąsdinimas, piktų, erzinančių SMS žinučių ar elektroninių laiškų siuntinėjimas. Kartais patyčios gali atrodyti panašios į draugų pajuokavimus ar draugiškus patraukimus per dantį. Tačiau patyčios nėra humoro forma! Kai juokaujama, linksma būna abiem žmonėms, o tyčiojantis linksma tik vienam vaikui – kitas tuo metu jaučiasi labai įskaudintas.

 


Pozityvioji tėvystė

Tėvystės mūsų nemoko mokykloje, vaikų ugdymu dažniausiai susidomima post factum – susidūrus su vaiko auklėjimo sunkumais. Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centras, vykdydamas Anykščių rajono savivaldybės projektą ,,Kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimoms Anykščių rajono savivaldybėje“, organizuoja pozityviosios tėvystės mokymus. Šie mokymai skirti šeimoms, norinčioms tobulinti ar įgyti tėvystės įgūdžių, siekiant išugdyti geriausias tėvų ir vaikų savybes bei padėti jiems atskleisti savo gebėjimus ir galimybes. Psichologė Neringa Grybienė kartu su tėveliais aiškinasi, kaip pozityvus ugdymas taikomas praktikoje, kokie yra šiuolaikiniai tėvai ir kokius vaikus siekiame užauginti. Šia paslauga nuo projekto vykdymo pradžios jau pasinaudojo 61 asmuo- 5 grupės. Numatome organizuoti tėvų grupes, kurios bus pozityviosios tėvystės mokymų tąsa. Jose tėvai gilins ir plės savo psichologines žinias.

 SAVJUC tarptautinę Dauno sindromo dieną paminėjo šokdamas zumbą

Kovo 21-ąją pasaulyje švenčiama Pasaulinė Dauno sindromo diena, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį ir formuoti teigiamą požiūrį į žmones su šia negalia bei jų artimuosius.Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centras šią dieną paminėjo šokdamas zumbą kartu su trenere Jurgita. Centro lankytojai į zumbos popietę atvyko pasipuošę spalvotomis kojinėmis, kurios tapo tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu. Popietė buvo kupina, nuoširdumo, veiksmo, puikios nuotaikos ir juoko...

 Savaitgalinė šeimų stovykla „Pozityvaus bendravimo galia“


Kiekvienas nė nesusimąstydamas pasakys, kad bendrauti visada smagiau su tuo žmogumi, kuris yra linksmas ir patenkintas, o ne su tuo, kuriam nuolat viskas negerai. Vasario 9-10 dienomis, savaitgalinės šeimų stovyklos metu, dalyviai mokėsi pozityvaus bendravimo paslapčių – ugdė atsakomybę ir pagarbą vienas kitam, mokėsi įveikti sunkumus ir kylantį stresą, atrado ir labiau pažino save, stiprino pozityvų mąstymą, stengdamiesi negalvoti apie negatyvius dalykus, ugdė supratingumą bei empatiją. Kūrybinė programa, skirta tėvams ir vaikams, padėjo atsiskleisti asmenybei, naujiems talentams bei gebėjimams, stiprino komunikacinius gebėjimus realiame gyvenime, padėjo puoselėti tarpusavio santykius šeimos nariams, formuotis teigiamai savivertei, pajusti kūrybinį džiaugsmą... Bet svarbiausia, stovyklos dalyviai suprato, kad mūsų mintys ir nusitekimas kuria mūsų gyvenimą.

 


Renginiai 2018 m.
Renginiai 2017 m.
Renginiai 2016 m.
Renginiai 2015 m.
Renginiai 2014 m.
Renginiai 2013 m.
Renginiai 2012 m.
Renginiai 2011 m.
Renginiai 2010 m.
Renginiai 2009 m.


© Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centras